Przeskocz do treści

O nas

FurryVets to krótko mówiąc projekt ludzi pragnących odczarować rzeczywistość weterynaryjną.

Mali pacjenci futrzaści są wciąż w Polsce pacjentami egzotycznymi. Mimo dużej ilości lecznic i powstających nowych wydziałach medycyny weterynaryjnej na uczelniach wyższych, wciąż relatywnie niewiele naszych Koleżanek i Kolegów zajmuje się królikami i gryzoniami, których popularność jako zwierząt domowych stale rośnie. Ci zaś, którzy poświęcili się praktyce z tymi małymi ssakami często nie mają - tak jak my - możliwości doskonalenia swoich umiejętności i poszerzania specjalistycznej wiedzy w kraju.

Dlatego właśnie powstała idea Furryvets. Nazwa koresponduje nie tylko z naszymi zainteresowaniami, ale i z emocjami. Jako lekarze weterynarii zajmujemy się właśnie "Futrzastymi" zwierzętami, ale jesteśmy "sfrustrowani", że tak niewiele dzieje się w Polsce w ich tematyce.

Chcąc przełamać tą tendencję wzięliśmy sprawy we własne ręce. Zaczęliśmy od konferencji ze skarbnicą wiedzy i żywą legendą w temacie królików - Frances Harcourt-Brown. To było w kwietniu 2017. Już w lipcu organizujemy warsztaty cytologiczne z dr Francesco Carranim, zaś w grudniu 2017 - konferencję, warsztaty oraz master class z medycyny świnek morskich z dr Charly Pignon i dr Mette Lybek Rueløkke. Serdecznie zapraszamy!

img_6654mNatalia Strokowska

Absolwentka i doktorantka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ukończyła specjalizację z chorób zwierząt nieudomowionych. Często w podróży, pracowała na 5 kontynentach i przemierzyła setki tysięcy kilometrów w celu realizacji projektów naukowych i zawodowych. Aktualnie dzieli czas między działalnością naukową, prowadzeniem własnej firmy oraz pracą jako locum veterinarian w brytyjskich lecznicach dla zwierząt. Tłumaczka i nauczycielka języka angielskiego medycznego (www.veterinaryenglish.com). Organizatorka kursów przygotowujących studentów weterynarii do pracy w zawodzie. Autorka bloga www.vetnolimits.com. Żyje w myśl dewizy, że:

"Cele to marzenia z terminem realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *